I Edycja →

Bliżej Siebie 2 edycja

Akcja #JaTeżTakMam, że… – zobacz spoty z udziałem m.in. Katarzyny Zielińskiej, Artura Barcisia i Michała Piróga

Akcja #JaTeżTakMam, że…  – zobacz spoty z udziałem m.in. Katarzyny Zielińskiej, Artura Barcisia i Michała Piróga

W dzisiejszym świecie, w którym emocje często są postrzegane jako słabość, a przyznanie się do nich jest uznawane za nieodpowiednie, pojawia się potrzeba przełamywania tych krzywdzących stereotypów jak mit supermana i superwoman. Akcja #JaTeżTakMam, która odbywa się w ramach 2. edycji kampanii edukacyjno-informacyjnej „Bliżej Siebie”, jest odpowiedzią na to wyzwanie, stawiając sobie za cel promowanie prawa do bycia sobą, autentyczności, odwagi zmierzenia się z własnymi emocjami i akceptacji ich, by żyć pełnią życia. W spocie promującym akcję wzięli udział m.in.: Katarzyna Zielińska, Artur Barciś i Michał Piróg.

Przez lata nasze społeczeństwo kultywowało przekonanie, że pewne emocje są nieodpowiednie, przecież „chłopcy nie powinni płakać, a dziewczynki „nie powinny okazywać złości”. To wyidealizowane i nieprawdziwe przekonania sprawiły, że wiele osób nauczyło się tłumić swoje emocje, maskować je przed innymi, a czasem nawet przed sobą.

Niestety wyparcie, unikanie własnych emocji ma swoją cenę. Ignorowanie ich może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, w tym do przewlekłego stresu, wypalenia, stanów lękowych czy depresji. Statystyki pokazują, że coraz więcej osób zmaga się z zaburzeniami i chorobami psychicznymi. Dlatego tak ważne, jest mówienie o tym, że nie jesteśmy robotami i mamy prawo do różnych emocji.

– Celem akcji #JaTeżTakMam jest zachęcanie do spotkania się z własnymi emocjami, bez względu na to, czy są one trudne, czy przyjemne. Chcemy zwrócić uwagę na fakt, że nie da się żyć pełnią, nie czując. Nie sposób jest stłumić negatywnych emocji i odciąć się od bólu, nie tracąc jednocześnie kontaktu z tym, co jest piękne, ciepłe, przyjazne i czułe. Emocje są nieodłączną częścią naszego życia, a przyznanie się do nich to nie kwestia słabości, ale odwagi.

Chcemy zachęcić ludzi do dołączenia do akcji i wyrażania swoich emocji z otwartością i autentycznością, pokonania wstydu i pokazania, że mamy prawo czuć. Poprzez kontakt z własnymi emocjami, ich akceptację, możemy osiągnąć większą równowagę i żyć pełniej, uwzględniając cały koloryt doświadczeń od tych najprzyjemniejszych do najtrudniejszych – podkreśla Agata Swornowska-Kurto, CEO Grupy Artemis, pomysłodawcy i organizatora kampanii „Bliżej Siebie”.

Akcja odbywa się od 3 czerwca.

Udostępnij

Dołącz do kampanii, i zadbaj o zdrowie swoich pracowników

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.