I Edycja →

Bliżej Siebie 2 edycja

Ekspertki i Eksperci

Agata
Swornowska-Kurto

Socjolog, CEO (Chief Empathy Officer) Grupy ArteMis, organizatorka ogólnopolskiej kampanii „Bliżej Siebie”. Ekspertka ds. komunikacji wspierającej dobrostan i kulturę zdrowia w organizacjach. 
 
Jako liderka zespołu specjalistów, prowadzącego wszechstronną komunikację marketingową i PR, realizuje m.in. kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz budowy świadomości wokół ważnych społecznie tematów, w tym ochrony zdrowia. Grupa ArteMis była m.in. współorganizatorem ogólnopolskiej kampanii na rzecz zdrowia psychicznego w środowisku pracy "Zrozum. Poczuj. Działaj!”.
 
Jest cenioną prelegentką polskich konferencji. Regularnie występuje w mediach. Została wyróżniona przez magazyn Businesswoman & Life wśród 50 Wpływowych Kobiet Biznesu. W raporcie Pro Progressio z 2020 roku dołączyła do osób i firm, które znacząco wpływają na rozwój sektora BSS w Polsce i za granicą.
 
Ambasadorka zdrowego stylu życia i samorozwoju. Kieruje się mottem: „Zadbaj o ludzi, a oni zadbają o Twój biznes”. Czerpie inspiracje od światowej sławy ekspertów, kończąc liczne kursy m.in. "The Science of Well-Being” organizowany przez Uniwersytet 
Yale.

Beatrix
Eder

Jest certyfikowanym i akredytowanym coachem przywództwa.
Wspiera swoich klientów w stawaniu się bardziej kompetentnymi i pewnymi siebie w praktykowaniu przywództwa, które pozwala im być skutecznymi w tym coraz bardziej zróżnicowanym, hybrydowym i zmiennym środowisku.

Poprzez transformacyjne rozmowy coachingowe i warsztaty oparte na doświadczeniu wzmacnia zdolność swoich klientów do ucieleśnienia przywództwa włączającego i pielęgnowania witalności organizacji.

Jej seminaria internetowe inicjują zmiany i tworzą zróżnicowane, spójne i elastyczne miejsca pracy.

Beatrix współpracuje z organizacjami z różnych branż, takimi jak między innymi: Société Générale, Standard Chartered Bank, VMLY&R, Netflix, Adecco i Bottling Investment Group. Pomaga swoim klientom w kluczowych momentach ich kariery, które wymagają włączającego podejścia do przywództwa.

Doświadczenie zawodowe Beatrix obejmuje ponad 18 lat doświadczenia w marketingu, sprzedaży i zarządzaniu wydarzeniami, głównie w Azji. Działając w różnych branżach wykazała się zdolnością adaptacji do różnych kultur i systemów organizacyjnych. Jej krytyczne myślenie i doskonałe umiejętności komunikacyjne pomogły w budowaniu spójnych zespołów, nawiązywaniu partnerstw zewnętrznych i zwiększaniu zadowolenia klientów.

Jacek
Santorski

Absolwent psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, członek Zarządu firmy consultingowej Values i dyrektor programowy Akademii Psychologii Przywództwa, którą Values realizuje we współpracy ze Szkołą Biznesu PW. 

Psycholog zdrowia, były psychoterapeuta (współtwórca Laboratorium Psychoedukacji) i wydawca literatury psychologicznej. Autor 10 książek na temat  zarządzania sobą, relacjami oraz przywództwa i psychologii biznesu. Uznany mentor, doradca, mówca, partner w projektach społecznych.

Marzena
Grochowska

Trener biznesu, trener odporności psychicznej, brainolog, coach kariery, specjalista do spraw bezpieczeństwa, trener H&S, mentor biznesów i ekspert przedsiębiorczości kobiet. Prezeska Europejskiego Instytutu Brainologii. Właścicielka marki Neurony Do Roboty.

Kierownik studiów podyplomowych z brainologii – zarządzania dobrostanem w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Superwizor trenerski PTWP, facylitator DISC, popularyzatorka naukowej wiedzy o zdrowym mózgu i licencjonowany trener MTQ48. Absolwentka Akademii Trenerów Biznesu LAB, Noble Manhattan Coaching Polska, Wyższej Szkoły Bankowej i Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku, Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni.
Od 2011 wraz z Domami Przedsiębiorcy prowadzi projekty rozwojowo-mentorskie dla kobiet. Szkoli organizacje w Polsce, jak i za granicą z obszaru neuroscience w biznesie.

Współautorka książki GPS Szczęścia, oraz aplikacji Happy2Go, autorka licznych programów rozwojowych dla zespołów sprzedażowych w organizacjach, takich jak Santander, Arcelor Mittal, CRH, DR Schumacher, Auchan, HIlton Foods, Better Be, Hestia, Johnson & Johnson, Gdańska Fundacja Kształcenia Managerów.
Szczególnie bliskie obszary to neurowiedza w biznesie, rezyliencja, komunikacja sprawcza, motywacja, współpraca w zespole, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie talentami, budowanie bezpiecznych i zdrowych nawyków w środowisku pracy, dobrostan.

Iwona
Grochowska

Wiceprezeska Grupy Centrum CBT, autorka programu rozwojowego dla liderów „Akademia Doceniania” i popularyzatorka kultury relacji. Psycholożka, trenerka biznesu i wykładowczyni akademicka. Współzałożycielka i wieloletnia CEO Nais, aplikacji do doceniania i nagradzania pracowników. 
Od wielu lat pracuje aktywnie nad metodami i narzędziami rozwijania kultury relacji w miejscach pracy w myśl zasady, że wzajemny szacunek, rozumienie wartości, odpowiedzialność i konsekwencja są kluczowe w budowaniu autentycznej i szczerej kultury w firmie. Popularyzatorka psychologii pozytywnej w zarządzaniu ludźmi, ich rozwijaniu i budowaniu w nich poczucia wartości i sensu z wykonywanej pracy. 

Małgorzata
Jakubicz

Liderka z ponad 15-letnim stażem pracy między innymi w firmach MOHAWK, DECORA, IKEA. Od 2018 roku akredytowany coach ICF PCC i certyfikowana trenerka przywództwa. Ekspertka przywództwa EY, w tym w programie Master Level Leadership. Wykładowczyni na uczelniach AGH, SGH, Akademia Leona Koźmińskiego w obszarach przywództwo służebne, autentyczne i cyfrowe. Ekspertka w kampaniach „Bliżej Siebie” dedykowanej empatii i zdrowiu psychicznemu w miejscu pracy oraz „Bezpieczeństwo pracy w świecie cyfrowym” EU – OSHA. Zdobywczyni między innymi nagród: Top10 coaches in Warsaw, Digital Transformation Impact Leader of the year 2023. Autorka książki „Lider w trampkach, czyli jak być przywódcą w zgodzie ze sobą” oraz licznych publikacji. Przywódczyni służebna. Ambasadorka Humanizmu w dobie cyfrowej.

Ewelina
Supińska

Psycholożka, coachka kryzysowa, a także facylitatorka job craftingu i trenerka jogi śmiechu.

Praktyk HR z niemal 20-letnim doświadczeniem.

Przez wiele lat pracowała w korporacjach, głównie w roli HR biznes partnerki. Wspierała menedżerów w realizacji zadań związanych z zarządzaniem zespołami, projektowała i prowadziła szkolenia menedżerskie, a także współtworzyła wewnętrzne programy prewencji zachowań nieakceptowalnych.

Od 2019 roku zajmuje się promocją zdrowia psychicznego w firmach. Jako niezależna ekspertka i trenerka specjalizuje się w opracowywaniu strategii wellbeingowych i programów psychoedukacyjnych oraz w prowadzeniu warsztatów dla pracowników i menedżerów.

Wieloletnia wykładowczyni przedmiotów związanych z psychologią, kompetencjami społecznymi i employer brandingiem.
Autorka artykułów związanych z tematyką HR oraz współautorka publikacji naukowych na temat stresu i mobbingu.

Prywatnie mieszkanka Gdyni i psia mama.

Specjalizuje się w tematyce:
-zarządzania energią osobistą,
-radzenia sobie ze stresem,
-prewencji wypalenia zawodowego,
-psychologii pozytywnej,
-troskliwego przywództwa,
-pierwszej pomocy psychologicznej.

Elżbieta
Majewska-Drąg

Konsultantka HR, HR Biznes Partnerka, doradczyni kariery, job-coach, trenerka LinkedIn, rekruterka, head-hunterka, asesorka.

Z wykształcenia pedagożka [UAM], HR Biznes Partner [Collegium da Vinci], Job-coach [SWPS].

Ekspertka HR z ponad 10-letnim doświadczeniem w obszarze rekrutacji, opartej na koordynacji długofalowych i wieloetapowych projektów rekrutacyjnych na stanowiska specjalistyczne, TOP/managerskie, w oparciu o współpracę z firmami na terenie całej Polski oraz poza.

Ambasadorka budowania pozytywnych doświadczeń kandydatów (CX) i kreowania przyjaznych marek pracodawców [EB]. Partnerka biznesowa, która łączy oczekiwania z możliwościami każdej ze stron. Adwokatka wszystkich pokoleń na rynku pracy, dostrzegająca ich niesamowity potencjał różnic i podobieństw do tworzenia unikalnych miejsc pracy. Całym sercem za organizacjami, które rozumieją wagę dbania o dobrostan pracowników w organizacjach. Wspiera firmy w transformacji i zmianach dokonujących się na arenie rynku pracy.

Pasjonatka dzielenia się wiedzą i doświadczeniem m.in. poprzez realizację szkoleń, webinarów i warsztatów o tematyce HR oraz tworzenie treści w SM, ebooków i przewodników. Autorka publikacji dla portali i magazynów branżowych. 

Zdobyte doświadczenie wykorzystuje w roli doradczyni kariery i job-cocha pod swoją marką Made By You, której przesłaniem jest, aby każdy kreował swoją karierę w zgodzie ze sobą, w swoim rytmie i stylu. Podczas współpracy na sesjach 1:1 z klientami indywidualnymi oraz warsztatach grupowych wspiera na każdym etapie kariery zawodowej, w byciu w pełni przygotowanym i pewnym siebie na rynku pracy. Jako trenerka LinkedIn realizuje procesy budowania marek osobistych dbając o wzmocnienie ich eksperckości, nie zapominając o ich autentyczności. 

Prywatnie partnerka, psia mama i miłośniczka podróży z zamiłowaniem do hiszpańskich wysp. Wielbicielka książek psychologicznych i kryminalnych, natury z uzależnieniem od słońca, lasu i szumu fal. Amatorka kolarstwa, joggingu, treningu siłowego i jogi - w zależności od pory roku i nastroju.

Monika
Baczyńska

Psycholożka, ekspertka rozwiązań i komunikacji biznesowej.
Mgr psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Podyplomowego Studium Public Relations, Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Członkini Polskiego Stowarzyszenie Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR).

Pracuje jako terapeutka, konsultantka, mentorka i trenerka. Doświadczenie z zakresu wspierania zdrowia psychicznego zdobywa m.in. jako koordynatorka i terapeutka Ośrodka Terapeutycznego Czas Rozwiązań, praktyk w Centrum Terapii Dialog oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

Rozwija firmy i zespoły, koncentrując się na rozwiązaniach i osiąganiu postawionych celów. Specjalizuje się w strategiach zmiany oraz sytuacjach kryzysowych, łącząc doświadczenie z obszaru psychologii z aspektami wizerunkowymi.

Posiada wieloletnie doświadczenie pracy z liderami, zespołami i zarządami, które zdobywała w tworzeniu i wdrażaniu projektów dla ponad 50 polskich i międzynarodowych firm. Zrealizowała dziesiątki szkoleń i projektów, m.in. dla Castorama, Grupa Essilor, Nest Bank, Wiener, Ceramika Paradyż.
Swoją wiedzę przekazuje jako ekspertka podczas konferencji, webinarów oraz zajęć ze studentami. Od lat w ramach wolontariatu wspiera kobiece biznesy, jako mentorka w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Marzanna Maciejewska

Jest certyfikowanym coachem PCC ICF oraz praktykiem metody Genos International – światowego lidera dostarczającego rozwiązania, które podnoszą samoświadomość, rozwijają empatię i odporność psychiczną. Obecnie w trakcie szkolenia mindfulness i compassion.

Klientów indywidualnych i zespoły wspiera w rozwijaniu inteligencji emocjonalnej. Prowadzi warsztaty komunikacji empatycznej, z wykształcenia jest psycholożką, wiele lat pracowała w dużych międzynarodowych organizacjach.

Jacek
Bełdowski

Executive coach i mentor. Pracuje w organizacjach ze wspaniałymi liderami; członkami zarządów, z menadżerami i właścicielami firm nad osiągnięciem celów, które sobie wyznaczyli. Pro bono jako coach, mentor i facylitator wspiera liderów z organizacji pozarządowych.

Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w pracy w międzynarodowej korporacji medialnej, w tym ponad 22 lata na stanowisku CEO/General Manager. Był członkiem globalnych zespołów zarządzających, które przekształcały biznes, dostosowując swoją organizację do radykalnych zmian w otoczeniu.

W swojej karierze doskonalił międzykulturowe umiejętności menedżerskie i przywódcze, nauczył się budować zaufanie w lokalnych organizacjach, które miały wysoki stopień autonomii. Posiada silne kompetencje w komunikacji interpersonalnej, budowaniu dobrze funkcjonujących międzynarodowych zespołów i międzykulturowych grup projektowych, prowadzeniu negocjacji win-win, budowaniu międzyregionalnych wspólnych standardów pracy.

Jest wykładowcą w programie Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz trenerem Szkoły Mentorów Biznesu, programu z międzynarodową akredytacją Europejskiej Rady Coachingu i Mentoringu (EMCC). Współtworzy Raport EMCC Poland - Programy Mentoringowe w Polsce (2021, 2022) i zasiada w Kapitule SUPER M nagradzającej najlepsze programy mentoringowe. Projektuje i wdraża programy mentoringowe w organizacjach. Superwizuje mentorów.

Prowadzi programy szkoleniowe mi.in z przywództwa, komunikacji, budowania zespołów, rozwiązywania konfliktów, bezpieczeństwa psychologicznego.

Ukończył certyfikowany kurs prowadzenia badania Bezpieczeństwa Psychologicznego w organizacjach oraz wspierania liderów i zespołów w jego budowaniu.

Paula
Podgórska

Karolina
Karwowska

Ponad 20 lat doświadczenia w zarządzaniu organizacjami w Polsce i we Włoszech.
Liderka i ekspertka w obszarze budowania zaangażowania i pozytywnych doświadczeń pracownika.

Współprowadzi projekt Dream Employer Hub, który wspiera pracodawców w tworzeniu lepszych miejsc pracy.

Autorka kursoBOOKa „Super Liderka”, wykładowca uniwersytecki, prowadzi bloga o tematyce employee experience, publikuje liczne artykuły na łamach wielu wydawnictw. 

W 2013 roku znalazła się na gronie 100 najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce według rankingu Pulsu Biznesu.

Anna
Pfejfer-Buczek

Konsultant ds. Psychoedukacji. Propagatorka wiedzy o zdrowiu psychicznym w organizacjach. Prowadzi programy prewencji wypalenia zawodowego i wzmacniające rozwój dobrostanu w zespołach. Praktyk biznesu z 12 letnim stażem pracy w korporacji farmaceutycznej.

Absolwentka medycyny oraz MBA, a także brytyjskiego programu certyfikacyjnego Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD) w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. Licencjonowany użytkownik narzędzi psychometrycznych, w tym MTQ 48 (pomiar odporności psychicznej). Certyfikowany Praktyk Wellbeingu oraz Konsultant Kryzysowy.

Partner Zarządzający firmy doradczej Transition Group.

Paulina Orbitowska - Fernandez

Certyfikowana trenerka Nonviolent Communication oraz eduScrum, coach, mediatorka, facylitatotka Systemowej Transformacji poprzez NVC oraz wiedzę z zakresu neurobiologii interpersonalnej, praktyczka Resonant Healing i Resonant Language, nauczycielka akademicka, w tym zajęć z zakresu komunikacji międzykulturowej. 

Wspiera liderki i liderów, zespoły oraz klientów indywidualnych w budowaniu relacji zawodowych i osobistych opartych na empatii, szacunku i efektywnej współpracy. 

Rozwija kompetencje komunikacyjne, umiejętność udzielania oraz przyjmowania informacji zwrotnej, regulacji emocji, szczególnie w „trudnych” sytuacjach. Uczy umiejętnego nawigowania konfliktami tak, by doprowadzały do rozwiązań typu win-win. 

Dodatkowo zajmuje się tematami związanymi z różnorodnością i inkluzywnoścaią w organizacjach, empatią dla siebie, dbaniem o dobrostan emocjonalny, zaufaniem i bezpieczeństwem psychologicznym w miejscu pracy.

Współpracuje z dużymi, średnimi i małymi organizacjami, z klientami z różnych branż w tym farmaceutycznej, medycznej, informatycznej, bankowej, handlowo-usługowej, edukacyjnej. Współpracuje również z sektorem publicznym oraz organizacjami pozarządowymi. 

Prywatnie spełnia się jako mama dorosłego już syna, partnerka, siostra i przyjaciółka. Uwielbia literaturę i podróże, szczególnie w stronę Ameryki Łacińskiej.

Małgorzata
Henke

Ekspertka w zakresie odporności psychicznej. Przygotowuje kadrę menedżerską do zarządzania zespołami działającymi skutecznie w warunkach zmiany, stresu
i pod presją. Wspiera organizacje we wprowadzaniu programów w obszarze well- beingu, w szczególności z zakresu mental health i selfcare.

Certyfikowana trenerka biznesu, absolwentka szkoły coachingu Centre for Coaching w Londynie. Licencjonowana konsultantka Mental Toughness (MTQ48). Wykładowca zarządzania zmianą na studiach MBA. Praktyk Racjonalnej Terapii Zachowania. Konsultantka interwencji kryzysowych i mentorka kryzysowa.

Prowadzi szkolenia i konsultacje w obszarach determinujących siłę i odporność psychiczną: zarządzania stresem i emocjami, rozwijania samokontroli, zarządzania zmianą, budowania zaangażowania, wzmacniania pewności siebie i gotowości do podejmowania wyzwań.

Natalia
Siniłło

Andragog i trenerka kompetencji miękkich. Swoje trenerskie wykształcenie zdobyła z wyróżnieniem na Uniwersytecie Warszawskim, studiując edukację dorosłych i prowadzenie szkoleń w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Specjalizuje się w komunikacji interpersonalnej oraz intrapersonalnej, empatii, radzeniu sobie ze stresem, inteligencji emocjonalnej oraz budowaniu trwałych relacji. Eksperta ds. komunikacji, uświadamiająca rolę monologu wewnętrznego w procesie zarządzania zarówno samym sobą, jak i zespołami, w ramach swojego autorskiego projektu Cup of me. Charyzmatyczna liderka w duchu empatycznego przywództwa, stawiająca na autentyczność i niebojąca się emocji. Dzięki ponad 10-letniemu doświadczeniu m.in. w branży eventowej, szkoleniowej, HORECA i współtworzeniu od 3 lat Kampusu Innowacji CIC zdobyła wiedzę i praktyczne umiejętności, które pozwalają jej tworzyć innowacyjne rozwiązania i wprowadzać pozytywne zmiany w środowiskach biznesowych. Jej managerska droga wiedzie przez małe, kilkuosobowe firmy, średnie przedsiębiorstwa, kilkusetosobowe wielkie produkcje telewizyjne, fundację aż do amerykańskiej korporacji. Zarządzając jedynym w Polsce klubem dla Innowatorów - Trend House - przez ostatnie trzy lata pomagała także wychodzić przedsiębiorcom ze swoich branżowych baniek, budując z wielkim zapałem program edukacyjno-networkingowy oraz społeczność innowatorów. Zajmując od prawie 8 lat stanowiska managerskie kieruje się nie tylko rozumem, ale i sercem, na które, jak mówi, jest miejsce w biznesie. Jako liderka stawia na autentyczność i empatyczne przywództwo.

Anna
Kostecka

Anna Kostecka (ona/jej) pomaga organizacjom tworzyć różnorodne i włączające miejsca pracy poprzez wprowadzenie systemowych zmian, budowanie włączającej kultury oraz rozwijanie kompetencji osób liderskich oraz zespołów. Anna ma ponad 12-letnie globalne doświadczenie w obszarze Diversity, Equity, and Inclusion (DEI). Oprócz Polski pracowała m.in. w Austrii, a największą część swojej kariery spędziła w Toronto. Obecnie prowadzi praktykę konsultingową What Works, poprzez którą realizuje projekty doradcze i szkoleniowe dla organizacji w Kanadzie i Europie. Jej praca pomogła ponad stu dużym i średnim organizacjom z różnych sektorów zbudować lepsze miejsca pracy.
 
Anna z wykształcenia jest psycholożką - ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz na Uniwersytecie w Walencji. Kształciła się również na Uniwersytecie w Toronto (Adult Learning and Development Certificate, Gender Analytics: Gender Equity through Inclusive Design). Jest certyfikowaną administratorką Intercultural Development Inventory (IDI) wiodącego instrumentu do pomiaru indywidualnej i organizacyjnej kompetencji międzykulturowej oraz takich narzędzi jak Inclusive Behavior Inventory (IBI) czy GlobeSmart Profile.

Marta Iwanowska - Polkowska

Z wykształcenia psycholożka, z powołania towarzyszka - Coach’yca PCC ICF, trenerka oraz Facylitatorka Playing BIG wg. Tary Sophi Mohr. TedxWarsawWomen Speaker.  Miłośniczka żeńskich końcówek w nazwach zawodów. Autorka bestsellerowej książki „Nażyć się. Jak zacząć nażywać się od dziś, pamiętać o tym jutro i już nigdy o sobie nie zapomnieć.” Książki o dobrym życiu, pomimo tego co nas spotyka, odwadze, nadziei i odporności psychicznej. Nagrywa podcast „Urzeczywistnij swoje JA”.

Towarzyszy innym w odważnym urzeczywistnianiu swojego JA w karierze & przywództwie! Wspiera kobiety w tym, by śmiało realizowały ideę #bebraveplaybrave i odważnie podejmowały wyzwania, nie zapominając o czułości dla siebie. Prowadzi programy rozwojowe w obszarze budowania siły & odporności psychicznej oraz wellbeingu. Wspiera liderki & liderów w temacie odważnego przywództwa, zarządzania swoimi emocjami i przechodzenia przez zmiany.

Ewa
Stelmasiak

Radek
Ruciński

Ewa
Bocian

Ewa jest przewodniczką po uniwersum transformacji organizacyjnej, zmierzającą ku nowym sposobom zarządzania, organizacji i budowania relacji. Wspólnie z klientami kreuje przestrzenie, w których radykalna odpowiedzialność, szczerość, autonomia we współpracy, autentyczny dialog i otwartość nie tylko są wartościami, ale także codzienną praktyką. Wspiera w umacnianiu poczucia sensu i wpływu, autonomii we współpracy, umiejętności podejmowania świadomych decyzji oraz zwinności organizacyjnej. Jest praktykiem budowania głębokich relacji zarówno w biznesie, jak i w życiu osobistym. Jako katalizatorka zmiany, coachka i mentorka, dąży do tego, by organizacje nie tylko rozwijały się biznesowo, ale także stawały się przestrzenią, w której ludzie wyrażają swoją prawdę i realizują swój najgłębszy potencjał. Jej podejście opiera się na integracji praktycznych narzędzi, takich jak Holokracja, Agile, Conscious Leadership, Radical Honesty oraz Organizacyjne Ustawienia Systemowe, z głębszym zrozumieniem człowieka i jego potrzeb.
 
Ewa zdobywała doświadczenie współpracując z firmami o różnych kulturach i tradycjach biznesowych, w tym z dwarfs and Giants (Austria), Fieldwork (UK), HolacracyOne (USA), oraz uczestnicząc w eksperymentalnych programach w Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Hiszpanii i USA. Współpracuje z Up2You w obszarze coachingu, mentoringu i transformacji organizacyjnych.
 
Wsparcie w transformacjach udzielała firmom, takim jak Boldare, SYZYGY, Ragnarson, Tooploox, Sylius, Salony Optyczne Orlińscy, Zibi, hycom, Mentax, wspierając zmianę ich kultury organizacyjnej i sposobu zarządzania w kierunku samoorganizacji i turkusu. Jest także mówczynią publiczną oraz współprowadzi podcast "Orientuj się!" na temat nowych praktyk zarządzania.
 
Ewa prowadzi z liderami procesy integrowania osobistej prawdy, nieuświadomionych i stłumionych części, które stoją na drodze do tworzenia świadomych organizacji. W swojej pracy wykorzystuje także alternatywne narzędzia do diagnozowania i rozwiązywania źródeł wewnętrznych konfliktów, negatywnych emocji i traum. Jest certyfikowanym praktykiem Completion Process.

Romeo
Grzębowski

Ponad 20 lat doświadczenia w prowadzeniu projektów doradczych w obszarze zarządzania ludźmi, rozwoju liderów i zespołów. Współzałożyciel Time for Team oraz Extended Tools Polska. Doświadczenie zdobywał także m.in. jako: HR Manager – Xerox Polska, konsultant – Nicholson International, praktykant – Harley-Davidson Motor Company.

Ukończył Advanced Management Program na IESE Business School, University of Navarra.

Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunku Zarządzanie i Marketing oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, ukończył także studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Kadrami oraz „Intern Program in Organization and Human Resources Development” organizowany przez University Associates w Stanach Zjednoczonych.

Certyfikowany Coach ICC, Certyfikowany konsultant Extended DISC® oraz MTA Learning. Mentor i Ekspert MIT Enterprise Forum.

Jako zwolennik podejścia humanocentrycznego i propagator dbałości o ludzi angażuje się w różne inicjatywy, których celem jest budowanie zdrowych i efektywnie działających kultur organizacyjnych, m.in. jest autorem książki „Ludzie, NIE zasoby - Jak reagować na zmiany i budować kulturę zaangażowania”,  pomysłodawcą Konkursu “HR, który rozumie Sprzedaż” oraz współautorem i współprowadzącym program „#BiznesToLudzie” w telewizji Biznes24.

Jacek
Murawski

Mentor, coach, przedsiębiorca i Business Angel. Pasjonat zagadnień związanych z innowacjami technologicznymi oraz wykorzystania nowatorskich technik rozwoju osobistego (np. Human Design) w budowaniu dobrostanu w pracy, w biznesie i w życiu osobistym.  

Współzałożyciel i Partner Funduszu Invento Capital, inwestującym w innowacyjne startapy w obszarze nowych technologii. W przeszłości piastował czołowe stanowiska w wielu firmach. Był między innymi Prezesem Wirtualnej Polski, Vice Prezesem ds. finansowych w Orange, PGNIG, Tchibo, a także Partnerem w Funduszu MCI.

Elżbieta
Grabarczyk-Ponimasz

Psycholog z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym, mediatorka i specjalistka psychoterapii uzależnień.

Ukończyła psychologię na na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół kilku obszarów: rozwoju kompetencji interpersonalnych, psychologii osobowości, zagadnień związanych z kryzysami rozwojowymi osób dorosłych, terapii uzależnień i współuzależnień oraz problematyki stresu i żałoby.

Jolanta
Bujnowska

Business Mentor & Coach akredytowana przez EMCC. Jest również praktykiem biznesu z ponad 22 letnim doświadczeniem senior liderskim w globalnych organizacjach w zakresie zarządzania operacyjnego i strategicznego a także rozwoju zespołów.
Obecnie prowadzi własną markę z zakresu rozwoju i inwestycji.
Współpracuje min. z Fundacją Liderek Biznesu oraz Siecią Przedsiębiorczych Kobiet w roli Mentorki, gdzie wykorzystując doświadczenie zawodowe wspiera w zmianie, kryzysie tożsamości, budowaniu kompetencji przyszłości oraz własnej działalności i świadomej marki osobistej.

Jako trener rozwoju i biznesu, oraz certyfikowanych narzędzi psychometrycznych MTQ w zakresie diagnostyki odporności psychicznej oraz profili osobowości FACET 5, a także metody terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach TSR i terapii skoncentrowanej na zachowaniu RTZ, zajmuje się promocją zdrowia psychicznego oraz wspiera w świadomym korzystaniu ze swoich zasobów, prowadząc warsztaty oraz procesy mentoringowe i coachingowe w organizacjach.

Posiada, 5 dyplomów Uczelni Wyższych w tym kompetencji psychologicznych w biznesie oraz coaching w biznesie akredytowany przez Izbę Coachingu, a swoją wiedzą dzieli się wykładając na Uniwersytecie MERITO WSB we Wrocławiu, występując w roli prelegentki na konferencjach, pisząc artykuły oraz prowadząc własny blog o tematyce rozwojowej. Działa w intencji budowania dobrostanu osobistego i poznawaniu siebie lepiej.

Wierzy w doświadczanie. To, co ją ukształtowało, to jej własne życiowe i zawodowe wybory i właśnie tymi doświadczeniami się dzieli, aby innym służyło w odkrywaniu potencjału, budowaniu odwagi w działaniu oraz rozwoju samoświadomości. Jej największe życiowe osiągnięcia to zbudowanie wartościowych relacji z ważnymi dla niej osobami, realizacja własnego stylu życia oraz rozwijanie się zawodowe. Myśli strategiczne, a działa odważnie i taktycznie, kierując się ważnymi dla niej wartościami.

Klaudia
Rakowska

Certyfikowana przez Uniwersytety Harvarda i Berkeley nauczycielka szczęścia, trenerka budowania odporności psychicznej oraz ekspertka od świadomej komunikacji.
Przez ponad 16 lat pracowała w międzynarodowych oraz lokalnych korporacjach, gdzie prowadziła działy komunikacji i przewodziła zespołom fantastycznych ludzi.
Gdy świat korporacji przestał ją spełniać, założyła swoją firmę Have a Good Name (HaGN), pod której szyldem uczy szczęścia, zachęca do większej uważności w komunikacji (biznesowej i osobistej) oraz do serdeczności w kontaktach międzyludzkich.  
Wspiera ludzi w drodze do szczęśliwego, spełnionego życia, zachęcając do zwiększania samoświadomości i brania odpowiedzialności za swoje działania (bądź ich brak).
Podpowiada, jak komunikować się mądrze - zarówno w biznesie jak i w życiu osobistym.
Pomaga liderom, działom HR i zarządom firm kształtować kultury organizacyjne sprzyjające poprawie dobrostanu pracowników.

Sebastian
Drzewiecki

Strateg zarządzania. Od 20 lat kieruje zespołami i rozwojem dużych organizacji w obszarze nowych technologii. Rozwijał firmy od 240 do 2000 pracowników, a obecnie jest dyrektorem zarządzającym w Softserve Polska, gdzie kieruje ponad 1500 osobową organizacją.
Sebastian to również inicjator i zaangażowany członek projektów związanych z budowaniem kapitału społecznego. Aktywnie działa w organizacjach wspierających rozwój młodych ludzi i przyszłych liderów, takich jak Technologia w spódnicy, Mentoring Walk, LeadersIN i ABSL. Za zaangażowanie i aktywne wsparcie agendy równości otrzymał tytuł Male Champion of Change.

Po godzinach realizuje autorski projekt „Nowoczesny Lider” – podcast skierowany do managerów, którzy chcą być skutecznymi i inspirującymi liderami. Wspólnie z gośćmi rozmawia o sprawdzonych, konkretnych rozwiązaniach oraz metodach stosowanych przez praktyków zarządzania.

W 2021 roku razem z Piotrem Prokopowiczem napisał książkę „Lider Wystarczająco Dobry – 12 lekcji skutecznego przywództwa”, która została bardzo dobrze przyjęta przez czytelników.

Iga
Machalewska

Psycholożka, interwentka kryzysowa oraz trenerka biznesu. Tytuł magistra psychologii uzyskała na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na co dzień pracuje z liderami i menedżerami, pomagając im w rozwoju umiejętności niezbędnych w pracy z ludźmi. Wspiera ich w budowaniu relacji opartych na szacunku i partnerstwie, oraz w tworzeniu zaangażowanych i efektywnych zespołów.
Ponadto, zajmuje się poradnictwem psychologicznym i pomaga w rozwiązywaniu różnorodnych kryzysów emocjonalnych, w relacjach oraz w obszarze związanym z rozwojem i pracą zawodową.  Specjalizuje się w tematyce asertywności, Inteligencji Emocjonalnej oraz komunikacji w zespołach międzykulturowych, prowadzi psychoedukację w zakresie prewencji zdrowia psychicznego.
Iga posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu zespołami oraz projektami w międzynarodowych korporacjach. Jest także wykładowczynią na studiach podyplomowych na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ponadto, jest współzałożycielką organizacji MindEd, której misją jest poprawa dobrostanu pracowników i satysfakcji z pracy poprzez rozwój liderów oraz wspieranie pracowników w rozwijaniu umiejętności miękkich.

dr Lidia D.
Czarkowska

Akredytowany coach i superwizor Izby Coachingu. Z wykształcenia: psycholog, socjolog, antropolog i pedagog; z praktyki biznesowej: konsultant, trener, mentor i coach. Dyrektor Instytutu Jakości Życia „Quality of Life Institute”. Założycielka i wieloletni dyrektor Centrum Coachingu i Mentoringu przy Akademii Leona Koźmińskiego, kierownik studiów podyplomowych: Coaching profesjonalny oraz Mentoring; Wykładowca na studiach MBA i innych kierunkach studiów podyplomowych, m.in. Akademia Kompetencji Menedżera, Psychologia Biznesu oraz Kozminski Advanced Management Programme.

Autorka książek: Antropologia ekonomiczna i Nowy Profesjonalizm oraz redaktor naukowy i współautorka 8 książek z serii „Coaching jako…” a także licznych artykułów naukowych i popularno-naukowych. Założycielka i redaktor naukowy czasopisma Coaching Review – jedynego dotyczącego coachingu pisma w Europie, które znajduje się na liście punktowanych czasopism naukowych Index Copernicus.

Od 25 lat aktywnie działa w biznesie jako trener i coach, a od 2010 roku prowadzi z mężem własną firmę LDC Consulting; Regularnie projektuje i przeprowadza warsztaty, treningi i projekty coachingowe dla korporacji, firm i organizacji a także indywidualne programy rozwojowe, coaching i team coachingi dla członków zarządu, managerów, liderów i profesjonalistów. Prowadzi warsztaty z psychologii człowieka dorosłego, inteligencji emocjonalnej, rozwiązywania konfliktów, skutecznej komunikacji, automotywacji i zarządzania sobą, coachingowego stylu zarządzania, przeciwdziałania stresowi i wypaleniu zawodowemu oraz rozwijaniu odporności psychicznej. W ramach studiów podyplomowych wykształciła ponad 650 profesjonalnych coachów. Prowadzi też cykl warsztatów „Coaching Integratywno-Transpersonalny” – roczny program dla zaawansowanych coachów oraz superwizje i mentoring w zakresie kompetencji coachingowych wraz z przygotowaniem coachów do akredytacji. Prywatnie mama czwórki dzieci, miłośnicza kotów, Tatr i tańca.

Katarzyna
Galas-Koba

Specjalista Kompetencji Przyszłości, Ambasador Dobrego Rozwoju, Trener Expert. Specjalista kompetencji przyszłości, swój warsztat pracy szkoleniowej, mentorskiej i coachingowej wzbogaca o kompetencje przyszłości w tym kreatywność, myślenie krytyczne i analityczne, elastyczność w zmianie oraz odporność psychiczną.

Praktyk i propagator lifelong learning - uwielbia łączyć kropki między rozwojem i nauką a praktyką biznesową oraz projektowaniem innowacyjnych procesów rozwojowych dla biznesu.

Ambasador “dobrego rozwoju” - edukacji bez presji, blended developmentu, w oparciu o mocne strony i w kierunku future soft skills potrzebnych w świecie AI.

Posiada 3 dyplomy uczelni wyższych w tym MBA w specjalizacji Zarządzania Zasobami Ludzkimi i Przywództwa. Inspiruje się u światowej sławy ekspertów biorąc udział w licznych kursach m.in. psychologia pozytywna u prof. Seligmana (University of Pennsylvania), Change Management, Agile Project Management (APMG International) i wiele innych.

Członek Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu, który z przekonania promuje w organizacjach, tworząc programy mentoringowe dla biznesu.
Na co dzień pracuje w otoczeniu biznesu i sprzedaży wspierając zarządzających, zespoły, grupy oraz klientów indywidualnych w rozwoju umiejętności niezbędnych do osiągania sukcesu w świecie VUCA (termin określający współczesne środowisko biznesowe i społeczne, pełne zmienności Volatility, niepewności Uncertainty, złożoności Complexity i niejednoznaczności Ambiguity).
Posiada 15 lat doświadczenia w pracy z biznesem.

Założycielka GoodRozwój.pl - firmy wspierającej rozwój kompetencji przyszłości, kluczowych w dobie AI.

Po godzinach realizuje autorskie projekty wydawnicze. Autorka e-booka “Odporna Sobą. Odporność psychiczna w drodze do dobrostanu”. Dobrostan uważa za wartość, która należy się każdemu człowiekowi oraz realizuje jego idee w edukacji osób dorosłych.

W wykorzystaniu zmienności i adaptacyjności widzi klucz do sukcesu w edukacji i biznesie. 
"Analfabetami XXI wieku nie będą ci, którzy nie potrafią czytać i pisać, ale ci, którzy nie potrafią uczyć się, oduczać i uczyć się na nowo". Alvin Toffler

Małgorzata
Czernecka

Psycholożka biznesu, ekspertka w obszarze zarządzania energią witalną pracowników dużych organizacji.  Założycielka firmy Human Power, w ramach której na co dzień doradza, szkoli oraz realizuje  badania w obszarze wellbeing i mental health. Od 9 lat wspiera liderów i ich zespoły w przywracaniu siły i mocy do działania na poziomie fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym. W swojej pracy łączy konteksty biznesowe z psychologią, neurobiologią, medycyną sportową i treningiem mentalnym. 
 
Współpracowała z takimi firmami jak m.in..: Shell, Intel, Grupa Żywiec, Axel Springer, Avon, Aviva, Samsung, Orange, T‑mobile, PKO S.A., mBANK, Credit Agricole, ING Bank, P&G, HP Inc., etc.
 
Jest autorką licznych publikacji m.in. w Harvard Business Review Polska, ICAN Management, HR Business Partner Magazine, Personel i Zarządzanie oraz współautorką pierwszej w Polsce książki o wellbeingu: „Wellbeing w organizacji”. Współtworzyła raporty z ogólnopolskich badań m.in. “Mental Health. Emocje i biznes. Odporność psychiczna pracowników” (2020), “Stresodporni. Odporność psychiczna polskich organizacji” (2021), „Zmęczeni zmęczeniem. Raport o kondycji pracowników polskich organizacji” (2022).
 
Bardzo lubi mówić, więc  można jej posłuchać w podcastach m.in. Forbes Women, ICAN Management „Sekrety mistrzów”, „Becoming a Sustainable Leader” oraz “Finansowy Preppers”.

Ilona
Perużyńska-Zych

Dyrektorka Personalna I Akredytowana Mentorka i Managerka Programów Mentoringowych EMCC Global l Coach ICC I Prawnik

Podróżniczka po świecie kapitału ludzkiego. Liderka HR-wa z 25-letnim doświadczeniem w biznesie. Od 20 lat zarządza zespołami, organizacją procesów oraz prowadzeniem strategicznych projektów HR na wielu poziomach organizacji. Fascynuje się jutrem i jego potencjałem.

Jej cel zawodowy to stale rozwijać strategiczny wymiar i znaczenie HR partneringu w biznesie oraz edukować, jak budować pozytywne organizacje.

Bardzo bliskie jest jej zdanie Jacka Welcha: „HR is not just a department. It is heart and soul of an organization.”.

Krzysztof
S. Ogonowski

Prezes Silfra-Consulting. Ekspert w zakresie zarządzania zmianą i projektami, w tym w cyfrowej transformacji. Ma ponad 20 lat doświadczenia we wdrażaniu zmian organizacyjnych, procesowych, digitalizacyjnych, oraz transformacji biznesowej w największych firmach w Polsce i w Europie, m.in. z branży finansowej, IT, usług dla biznesu, energetycznej, telekomunikacyjnej, transportowej, budowlanej i FMCG. W tym zakresie prowadzi projekty wdrożeniowe u klientów, szkolenia i warsztaty oraz wystąpienia publiczne w Europie, Azji i USA.

Jest współzałożycielem ACMP (Association of Change Management Professionals) – globalnej organizacji zrzeszającej praktyków zarządzania zmianą. Uczestniczył w tworzeniu Project Management Institute w Polsce. Jest instruktorem PROSCI w dziedzinie Change Management i pracuje w globalnej sieci ekspertów PROSCI. Od 27 lat jest wykładowcą na Studiach Podyplomowych oraz MBA w zakresie wdrażania strategii oraz Project i Change Management m.in. w SGH i Akademii Leona Koźmińskiego.

Agnieszka
Matłoka

Doradca strategiczny i dyrektor ds. strategii i partnerstw.

Ekspertka w zakresie projektowania i raportowania strategii ESG, pomiaru inicjatyw aktywacji CSR / ESG, budowy partnerstw i rozwiązań work-life balance w organizacjach.

Ma doświadczenie w zakresie operacjonalizacji strategii, przygotowania strategii, rozwiązań, programów w obszarze ESG, zwłaszcza kwestii społecznych z uwzględnieniem trendów demograficznych.

Małgorzata
Czernecka

Psycholożka biznesu, ekspertka w obszarze zarządzania energią witalną pracowników dużych organizacji.  Założycielka firmy Human Power, w ramach której na co dzień doradza, szkoli oraz realizuje  badania w obszarze wellbeing i mental health. Od 9 lat wspiera liderów i ich zespoły w przywracaniu siły i mocy do działania na poziomie fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym. W swojej pracy łączy konteksty biznesowe z psychologią, neurobiologią, medycyną sportową i treningiem mentalnym. 
 
Współpracowała z takimi firmami jak m.in..: Shell, Intel, Grupa Żywiec, Axel Springer, Avon, Aviva, Samsung, Orange, T‑mobile, PKO S.A., mBANK, Credit Agricole, ING Bank, P&G, HP Inc., etc.
 
Jest autorką licznych publikacji m.in. w Harvard Business Review Polska, ICAN Management, HR Business Partner Magazine, Personel i Zarządzanie oraz współautorką pierwszej w Polsce książki o wellbeingu: „Wellbeing w organizacji”. Współtworzyła raporty z ogólnopolskich badań m.in. “Mental Health. Emocje i biznes. Odporność psychiczna pracowników” (2020), “Stresodporni. Odporność psychiczna polskich organizacji” (2021), „Zmęczeni zmęczeniem. Raport o kondycji pracowników polskich organizacji” (2022).
 
Bardzo lubi mówić, więc  można jej posłuchać w podcastach m.in. Forbes Women, ICAN Management „Sekrety mistrzów”, „Becoming a Sustainable Leader” oraz “Finansowy Preppers”.

Pierwsza Edycja Kampanii Bliżej Siebie →

Dołącz do kampanii, i zadbaj o zdrowie swoich pracowników

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.