I Edycja →
Misją Ministerstwa jest tworzenie podstaw dla podnoszenia jakości życia w zakresie spraw rodziny, pracy i zabezpieczenia społecznego – silna rodzina, stabilna praca, aktywny senior i godna emerytura.
Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 12 sierpnia 2021 r. dotychczasowy zakres działania Ministra Rodziny i Polityki Społecznej został rozszerzony i objął również dział praca.
W skład Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wchodzą komórki organizacyjne obsługujące sprawy z działu administracji rządowej „zabezpieczenie społeczne”, “rodzina”, “praca”.
Dział praca obejmuje sprawy:
Zakład Ubezpieczeń Społecznych jest państwową jednostką organizacyjną posiadającą osobowość prawną, zajmującą się gromadzeniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne obywateli oraz dystrybucją świadczeń (np. emerytur, rent, zasiłków chorobowych lub macierzyńskich) w wysokości i na zasadach ustalonych w przepisach powszechnie obowiązujących.
Obecnie z usług ZUS korzysta około 24 mln klientów. Środki Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, których dysponentem jest ZUS, stanowią około 50 proc. zasobów pieniężnych państwa. Zakład nie może samodzielnie ustalać wysokości składek lub świadczeń, gdyż zgodnie z Konstytucją pozostaje to w kompetencji parlamentu.
ZUS zarządza również środkami Funduszu Rezerwy Demograficznej, który – dzięki trafnym przewidywaniom zarządzających – osiąga wyniki porównywalne z najlepszymi komercyjnymi funduszami inwestycyjnymi w Polsce.
Państwowa Inspekcja Pracy jest organem nadzoru i kontroli przestrzegania prawa pracy, w szczególności przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, a także przepisów dotyczących legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.
Misją Państwowej Inspekcji Pracy jest skuteczne egzekwowanie przepisów prawa pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy, poprzez efektywne i ukierunkowane kontrole oraz działania prewencyjne, zmierzające do ograniczenia zagrożeń wypadkowych i poszanowania prawa pracy.
Instytut jest podstawową placówką naukowo-badawczą w Polsce zajmującą się kompleksowo problematyką kształtowania warunków pracy zgodnie z psychofizycznymi możliwościami człowieka.
Przedmiotem działania Instytutu jest prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych prowadzących do nowych rozwiązań technicznych i organizacyjnych w zakresie ochrony pracy w dziedzinie bezpieczeństwa, higieny pracy i ergonomii oraz wykonywanie innych zadań szczególnie ważnych dla osiągnięcia celów polityki społeczno-gospodarczej państwa w tej dziedzinie.
Psychologia na UW to połączenie tradycji z nowoczesnością. Na Wydziale Psychologii UW oferowane są różnorodne i nowoczesne kierunki studiów, dzięki którym absolwenci bez trudu znajdują pracę w przyszłości.
Wydział Psychologii UW to miejsce o potencjale naukowym, który umożliwia realizowanie interdyscyplinarnych projektów badawczych we współpracy z międzynarodowymi autorytetami.
Poziom kształcenia Wydziału Psychologii spełnia najwyższe standardy, o czym poświadczają akredytacje, takie jak wyróżniająca ocena jakości kształcenia przyznana przez Polską Komisję Akredytacyjną w roku 2016 na okres 8 lat oraz wyróżniająca ocena aktywności badawczej i naukowej przyznawana przez Komisję Ewaluacji Jednostek Naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (tzw. kategoria A+). W lutym 2022 roku studia na Wydziale otrzymały rekomendację Komitetu Psychologii PAN.
Uniwersytet Warszawski oraz sam Wydział Psychologii od lat zajmują czołowe miejsca w różnego rodzaju rankingach edukacyjnych. Nieprzerwanie od 2017 studia na Wydziale Psychologii UW uznawane są za najlepsze wśród studiów psychologicznych w kraju według prestiżowego i rozpoznawalnego Rankingu Uczelni Akademickich „Perspektywy”.
Fundacja Nie Widać Po Mnie powstała z potrzeby mówienia otwarcie o problemach zdrowia psychicznego. Poprzez edukację i zwiększanie świadomości chce oswoić społeczeństwo z trudnymi zagadnieniami. Wierzy, że jest to droga, która pozwoli na zahamowanie rosnących i coraz bardziej przerażających statystyk. Fundacja powstała, aby zwiększać świadomość na temat zdrowia psychicznego, nauczyć rozpoznawać objawy depresji i zaburzeń psychicznych u siebie i osób najbliższych, pokazać, gdzie szukać wsparcia, uświadamiać, że z chorobami psychicznymi można i trzeba walczyć. Misją Fundacji NWPM jest wielopłaszczyznowa psychoedukacja społeczeństwa. Dociera zarówno do osób niepełnoletnich, jak i do dorosłych. Skupia się na różnych grupach zawodowych, gdyż często wykonywana praca jest źródłem stresu i niepokoju, które w konsekwencji prowadzą do zaburzeń psychicznych.
Dream Employer Hub to przestrzeń dla pracodawców którzy dostrzegają dynamiczne zmiany na rynku pracy i chcą do nich nie tylko dostosować swoje organizacje, ale także budować najlepsze miejsca pracy.
Dream Employer Hub to centrum edukacji, wymiany wiedzy i dobrych praktyk. Dostarcza inspiracji, wsparcia i narzędzi w postaci szkoleń, konferencji, podcastów, webinarów, audytów i raportów na temat najbardziej aktualnych tematów z obszarów employer brandingu, przywództwa, komunikacji, doceniania, kultury i wartości, dobrostanu, modeli pracy, różnorodności i włączenia oraz wszystkich aspektów, które budują najlepsze miejsca pracy.
Dream Employer Hub tworzy konkurs oraz bazę dobrych pracodawców, do których będą chcieli dołączyć najlepsi pracownicy. Skupia wokół siebie ekspertów z różnych dziedzin – pokazując, że najlepsze miejsca pracy buduje się na wielu filarach.
Fundacja Venture Cafe działa w globalnej strukturze (m.in. Boston, Rotterdam, Miami, Tokyo, Sydney) tworzącej m.in. sieć dzielnic innowacyjnych, wspiera turystykę innowacyjną i łączy środowiska innowacyjne dzięki lokalnym i globalnym programom. Naszą misją jest “Connecting Innovators To Make Things Happen”, a celem integracja liderów i wizjonerów skrajnie różnych dziedzin.
TEDxWarsawWomen to wydarzenie, którego celem jest inspirowanie i promowanie kobiet z różnych dziedzin, takich jak biznes, nauka, edukacja, sztuka czy media. Tworzymy przestrzeń dla ekspertów, nie tylko kobiet, do dzielenia się swoimi historiami, pomysłami i osiągnięciami. Spotkania przyciągają osoby z różnych środowisk i są doskonałą okazją do wymiany myśli, nawiązania nowych kontaktów i zainspirowania się do kolejnych działań. Każde wydarzenie to prezentacje, dyskusje i warsztaty prowadzone przez zaproszonych mówców i ekspertów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.
W tym roku odbędzie się 9. edycja TEDxWarsawWomen.
TEDxWarsawWomen jest lokalnym, niezależnym wydarzeniem TEDx, organizowanym na licencji TED. To coroczne wydarzenie organizowane przez społeczność TEDx na licencji TED.
Fundacja IRIJ – FUNDACJA NA RZECZ MAZOWIECKIEGO CENTRUM NEUROPSYCHIATRII – działa na rzecz edukacji w zakresie ochrony zdrowia. Zadaniem Fundacji jest wspieranie projektów rozbudowujących, modernizujących oraz udoskonalających ośrodki należące do Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii.
Celem instytucji jest realizacja zadań w zakresie ochrony i promocji zdrowia, zwłaszcza w dziedzinie rehabilitacji neurologicznej i zdrowia psychicznego dzieci od 0 do 21 roku życia.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.