I Edycja →

Empatyczne przywództwo – warsztat CIC, Patrona kampanii „Bliżej Siebie”

Bliżej Siebie

Empatyczne przywództwo – ten wyróżniający się styl przewodzenia, był tematem warsztatu zorganizowanego przez CIC Warsaw, Patrona kampanii „Bliżej Siebie”. Wydarzenie, które odbyło się we wtorek, 30 maja poprowadziła Agata Swornowska-Kurto, socjolog, a także CEO Grupy ArteMis – organizatora i pomysłodawcy kampanii „Bliżej Siebie”.

W dzisiejszym świecie wiedza i umiejętności fachowe są niewystarczające, by być dobrym Liderem. Potrzeba czegoś więcej – empatii. Dlaczego? Ponieważ empatyczne przywództwo pozwala na skuteczne realizowanie celów, a jednocześnie odpowiada na potrzeby i oczekiwania Pracowników. Empatia jest również fundamentem do rozwoju innych kompetencji menedżerskich.

Uczestnicy warsztatu zorganizowanego w ramach kampanii „Bliżej Siebie”, przez CIC Warsaw, dowiedzieli się m.in.: jak można rozwijać ten styl przewodzenia, jak okazywać empatię w pracy, a także, w jaki sposób empatia wpływa na karierę i organizację. Poznali również konkretne narzędzia i techniki, które pomagają budować bardziej empatyczną kulturę pracy i osiągać lepsze wyniki.

Empatyczne przywództwo nie jest tylko modnym trendem – jest potężnym narzędziem menedżerskim pomagającym budować efektywne zespoły. Empatia pomaga tworzyć kulturę bezpieczeństwa psychologicznego, zwiększa poczucie przynależności i zaangażowanie członków zespołu. To z kolei prowadzi do lepszych wyników finansowych i zwiększenia poziomu innowacyjności. Dlatego też warsztaty poruszające taką tematykę są bardzo istotne i pomocne – podsumowuje Agata Swornowska-Kurto.

Udostępnij

Dołącz do kampanii, i zadbaj o zdrowie swoich pracowników

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.