I Edycja →

W DNA Wellbee naturalnie wpisana jest troska o dobrostan pracowników

Bliżej Siebie

Dołączyliśmy do kampanii Bliżej Siebie, ponieważ jej cele są szczególnie bliskie naszym codziennym działaniom. Jesteśmy platformą wellbeingową, w której DNA naturalnie wpisane są troska o dobrostan pracowników, destygmatyzacja tematów związanych ze zdrowiem psychicznym i wsparcie wszystkich tych, którzy się do nas zgłoszą, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Pomagamy firmom budować i realizować strategie wellbeingowe, które mają realny wpływ na kondycję psychiczną ich pracowników i kulturę organizacyjną. Bardzo ważne jest również to, że Wellbee nie tylko mówi o zdrowiu psychicznym, daje dostęp do ekspertów zdrowia psychicznego i rozwoju osobistego, ale także żyje własną misją, a więc realnie wspiera swoich pracowników na ścieżce ku lepszemu życiu. 


Zwiększamy świadomość społeczną na temat problemów psychicznych

Tematyka kampanii jest dla nas wyjątkowo ważna, ponieważ odpowiadając na wyzwania współczesnego świata, każdego dnia rozwijamy platformę podnoszącą efektywność i dostępność psychoterapii. Przełamujemy stygmatyzację i zwiększamy świadomość społeczną na temat problemów psychicznych. Wierzymy też, że poprzez pomoc konkretnym osobom pomożemy całym społeczeństwom.

Z doświadczeń własnych i naszych Klientów wiemy, że dobrze przemyślane i wdrożone działania psychoedukacyjne mają ogromne znaczenie dla kondycji poszczególnych pracowników, a finalnie – całych zespołów i firm.
Co istotne, na początku tej wellbeingowej ścieżki w organizacji musimy nauczyć się rozmawiać. Tak naprawdę, a więc słuchać drugiej osoby bez osądów i krytyki, ale również szczerze i bez lęku mówić o tym, co trapi nas samych. Empatyczne nastawienie to tutaj oczywiście punkt wyjścia.

Jesteśmy dla siebie ważni nie tylko jako współpracownicy

Według nas, wsparcie zdrowia psychicznego pracowników to nie tylko pomysł na kolejny benefit, który przyciągnie do firm talenty i pomoże je zatrzymać na dłużej. To przede wszystkim sposób, by powiedzieć “Hej, Twoje problemy są dla nas ważne! Tworzymy to miejsce i naszą rzeczywistość razem i zależy nam, żebyś czuł/a się tu dobrze”. Możemy pokazać pracownikom, że są ważni jako ludzie.

Druga sprawa to przełożenie działań wellbeingowych na biznes, a więc zmniejszenie rotacji pracowników, poziomu absencji związanych z kondycją psychiczną czy ograniczenie ryzyka wypalenia zawodowego. W ten sposób naturalnie wpływamy na lepszą atmosferę w pracy, a także na wyższą motywację i produktywność zespołu.

Wierzymy w realizowaną przez nas misję 

Bez wahania możemy powiedzieć, że zespół Wellbee to grupa osób, która wierzy w realizowaną przez nas misję. Na co dzień rozmawiamy o kwestiach dotyczących zdrowia psychicznego i nie są to tylko dyskusje związane z pracą, ale również z naszymi prywatnymi doświadczeniami, trudnościami i codziennymi sprawami. Regularnie spotykamy się całym zespołem, a także 1:1, i dyskutujemy o tym, co można zmienić, poprawić - nie tylko w kwestii produktu, ale także naszej współpracy – mówi Dariusz Milewski CEO i Co-Founder Wellbee.

Wartości to podstawa

Wsparcie i troska o pracowników

Wsparcie i troska o zespół, jak już zostało wspomniane, to jedna z najważniejszych wartości Wellbee w kontekście pracowników, dlatego też dbamy o ich dobre samopoczucie i zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne, a także wspieramy w podobnych działaniach naszych klientów. Zapewniamy zasoby i programy wsparcia oraz promujemy równowagę między pracą a życiem prywatnym.

Współpraca i zespołowa atmosfera

Współpraca i zespołowa atmosfera to zdecydowanie nasza silna strona, dzięki której pracownicy czują się docenieni i wspierani przez cały team. Wymiana pomysłów, otwarta komunikacja, a także możliwość wspólnego podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów, sprzyjają w Wellbee tworzeniu pozytywnej i inspirującej atmosfery pracy.

Rozwój

Zdajemy sobie sprawę, jak istotna jest możliwość rozwoju w oczach pracowników, dlatego stawiamy na poszerzanie kompetencji i bardzo doceniamy, gdy taka inicjatywa pochodzi od danej osoby. Programy rozwojowe, awanse i rozwój kompetencji – wszystko to pomaga pracownikom czuć się motywowanymi i docenianymi za swoje zaangażowanie.

Równowaga i elastyczność

Utrzymanie równowagi między pracą a życiem prywatnym to wartość, którą kierujemy się i realizujemy od samego początku istnienia Wellbee. Poprzez elastyczne godziny pracy, możliwość pracy zdalnej, klasycznych urlopów w dowolnym momencie czy tzw. workation, umożliwiamy pracownikom dostosowanie swojego czasu pracy do indywidualnych potrzeb i obowiązków, co przyczynia się do większej satysfakcji i harmonii na obydwu płaszczyznach życia – prywatnej i zawodowej.

Docenienie

Uznawanie osiągnięć i docenianie to nasz sposób na tworzenie atmosfery wzajemnej motywacji. Poprzez nagradzanie sukcesów, docenianie wysiłku i inicjatywy pracowników, budujemy pozytywną kulturę pracy i dajemy pracownikom poczucie wartości i satysfakcji.

Troska o dobrostan pracowników

Zupełnie naturalnym przedłużeniem kultury organizacyjnej, której jedną z kluczowych wartości jest dobrostan pracowników, było umożliwienie im niskopłatnego wsparcia terapeutycznego. Ponadto stawiamy na holistyczne podejście do wellbeingu, dlatego nasz zespół ma również możliwość korzystania z kart sportowych. W ten sposób dbamy nie tylko o sferę mentalną, ale również sprawność i zdrowie fizyczne.

Idąc dalej tym tropem zapewniamy też dodatkowy czas wolny np. z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn. Oprócz tego stawiamy na relacje i tradycją są już wspólne lunche w każdy czwartek, podczas których mamy możliwość zjeść coś zdrowego i pysznego, pośmiać się i pobyć razem.

Kolejnym elementem, przez który budujemy relacje wewnątrz Wellbee są spotkania integracyjne dwa razy do roku i udział całego zespołu z FEST Festival. Nie poprzestajemy też na poszerzaniu naszego wachlarza benefitowego i już niebawem planujemy zapewnić naszym pracownikom także dostęp do pakietu zdrowotnego i tym samym kompleksowo zadbać o ich dobrostan.

Udostępnij

Dołącz do kampanii, i zadbaj o zdrowie swoich pracowników

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.