I Edycja →

Bliżej Siebie 2 edycja

W IKEA chcemy mieć pozytywny wpływ na otaczający nas świat

Działania Ikea w zakresie zdrowia psychicznego
i budowania bezpiecznego psychologicznie środowiska pracy

1. Program Wsparcia Pracownika EAP

Program Wsparcia Pracownika EAP (Employee Assistance Program) to finansowana przez IKEA usługa, która ma na celu pomoc naszym pracownikom_czkom i ich rodzinom w kwestiach osobistych (takich jak: problemy finansowe, prawne, zdrowie psychiczne, emocjonalne) oraz utrzymanie ich dobrego samopoczucia. Osoby z naszego zespołu mają całkowicie anonimowy dostęp do bezpłatnej, czynnej 24/7 i dostępnej w dwóch językach (polskim i angielskim) infolinii, na której mogą otrzymać wsparcie psychologiczne, prawne, finansowe i zdrowotne. Dostępne są 3 sesje ze specjalistą – po 50 minut na jeden zgłoszony problem (wsparcie można otrzymać w wielu sytuacjach).

2. Pakiet prywatnej opieki medycznej

Dostęp do opieki psychologicznej i psychiatrycznej w ramach pakietu prywatnej opieki medycznej.
Pracownicy_czki IKEA mogą korzystać z rozszerzonego pakietu opieki medycznej na terenie całego kraju. Mają również możliwość objąć opieką dzieci i członków rodzin lub rozszerzyć swój pakiet o dodatkowe usługi. Dodatkowo, w ramach pakietu, mogą skorzystać z 5 konsultacji z psychologiem lub psychiatrą.


3. Cykliczne wydarzenia psychoedukacyjne

Ogólnopolskie „Dni Zadbaj o Siebie” IKEA to 3-dniowe wydarzenie, podczas którego w naszych jednostkach odbywa się kilkanaście webinarów i atrakcji lokalnych kierowanych do pracowników_czek firmy. Tematy poruszane w ramach cyklu dotyczą zdrowia fizycznego, psychicznego oraz bezpieczeństwa finansowego. Webinary prowadzone są przez zewnętrznych specjalistów i zewnętrzne specjalistki oraz przez osoby pracujące w IKEA. Pracownicy_czki mogą zapisać się na wybrane przez siebie spotkania. W tegorocznej edycji poruszaliśmy przede wszystkim temat szeroko rozumianej opieki: nad sobą, nad innymi, a także nad zwierzakami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się webinary dotyczące profilaktyki wypalenia zawodowego, menopauzy czy opieki nad osobami starszymi.

4. Sieć ambasadorów i ambasadorek Health&Well-being

W każdej z naszych jednostek IKEA mamy ambasadora lub ambasadorkę Health&Well-being, czyli osobę, która wspiera działania krajowe mające na celu wsparcie dobrostanu naszych pracowników_czek oraz ma możliwość wdrażania własnych inicjatyw lokalnych.

5. Szkolenia i warsztaty dla pracowników o tematyce psychologicznej

W ramach stałej oferty rozwojowej, osoby z naszego zespołu mają możliwość wzięcia udziału w szkoleniach i warsztatach psychoedukacyjnych lub samodzielnego zrealizowania e-learningu w tej samej tematyce.

Udostępnij

Dołącz do kampanii, i zadbaj o zdrowie swoich pracowników

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.