I Edycja →

W YES pracujemy zgodnie z trzema wartościami: relacje, otwartość i zaangażowanie

Bliżej Siebie

W YES pracujemy zgodnie z trzema wartościami: relacje, otwartość i zaangażowanie

Żyjemy w trudnych czasach, kiedy ludzie odczuwają wiele lęków i niepokojów związanych m.in. z niedawną pandemią, wojną za naszą wschodnią granicą, sytuacją polityczną w kraju, czy zmianami klimatycznymi. Badania jasno pokazują, że na depresję i inne choroby psychiczne cierpi coraz więcej osób, choć niektóre z nich nigdy nie zgłaszają się po pomoc do specjalisty. W YES chcemy wspierać naszych pracowników również w zakresie dbałości o swoje zdrowie psychiczne.

YES to firma rodzinna, w której bardzo dbamy o dobre relacje między pracownikami, stawiamy na współpracę i wzajemne zrozumienie. Ważny jest dla nas również dobrostan naszych pracowników - chcemy, aby w miejscu pracy czuli się komfortowo i nie stresowali się codziennymi obowiązkami. Tematyka kampanii wpisuje się w nasze starania, aby podnosić świadomość, jak ważne jest zdrowie psychiczne i jak można o nie zadbać - mówi Tomasz Kwiatkiewicz, prezes YES.


Chcemy dawać pracownikom narzędzia, aby lepiej radzili sobie ze stresem, ale też lepiej się komunikowali i dbali o relacje. Wierzymy, że osobom, które są w dobrej kondycji psychicznej, lepiej się żyje i funkcjonuje – zarówno w pracy, jak i poza nią.

Pierwszym krokiem wdrażania wszelkich działań było przeprowadzenie dużego badania GPtW, dzięki któremu zdiagnozowaliśmy poziom zadowolenia naszych pracowników. Okazało się, że jest on całkiem wysoki, ale oczywiście są jeszcze pola do poprawy i teraz jesteśmy na etapie wdrażania konkretnych rozwiązań. Udział w programie “Bliżej siebie” też jest jednym z elementów dbania o samopoczucie naszych pracowników.

Relacje, otwartość i zaangażowanie

Generalnie w firmie pracujemy zgodnie z trzema wartościami, są to: relacje, otwartość i zaangażowanie. Wszystkie one mówią o tym, aby być uważnym na osoby wokół, dbać o dobrą jakość komunikacji, empatię i otwartość na drugiego człowieka niezależnie od jego płci, rasy, wyznania czy orientacji seksualnej. Mamy też dekalog postępowania, w którym zawarliśmy dobre zasady współpracy w firmie.

Pracownicy w YES mogą korzystać z szeregu benefitów – od podstawowych, takich jak owoce czy ciasto w biurze, przez opiekę medyczną i karty sportowe, po zakupy pracownicze, dopłaty do żłobków i przedszkoli, po specjalny program dla przyszłych emerytów. Przede wszystkim jednak dbamy o to, aby każdy był sprawiedliwie traktowany i w trudnych momentach mógł liczyć na pomoc.

Udostępnij

Dołącz do kampanii, i zadbaj o zdrowie swoich pracowników

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.